Wystawa Teresy Adamowskiej w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży [VIDEO]

  • 23.10.2020, 15:48 (aktualizacja 23.10.2020, 15:49)
  • Red
Wystawa Teresy Adamowskiej w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży [VIDEO]
Starotestamentowe, vanitas vanitatum et omnia vanitas, czyli marność nad marnościami i wszystko marność. To motto wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Pojęcie „Vanitas” w sztuce i literaturze łączy piękno i przemijanie, a jesienna pora sprzyja rozważaniu tej sentencji.

 - W ikonografii artyści wiele razy podejmowali temat „vanitas”. Było w tym dużo życia, choćby w martwych naturach mistrzów holenderskich czy w barokowych obrazach, gdzie życie przeplata się ze śmiercią.  Jesteśmy w okresie przed Wszystkimi Świętymi, więc sądzę, iż wystawa wpisuję się w pewną refleksję- mówi Teresa Adamowska, artysta i plastyk.

 

Wystawę malarstwa Teresy Adamowskiej w Galerii Sztuki Współczesnej, przy zachowaniu bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego oglądać można do 26 listopada.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe