Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 155 - [VIDEO]

  • 24.10.2020, 10:04
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 155 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Dyrektorzy marszałkowskich szpitali proszą wojewodę o pilne działanie

Brak miejsc dedykowanych pacjentom covidowym, niewystarczająca ilość leków oraz zmniejszona liczba personelu medycznego. A do tego niedostateczna koordynacja działań na szczeblu rządowym i wiele niejasności związanych z finansowaniem działalności szpitali. Według dyrektorów marszałkowskich szpitali to największe problemy, z którymi muszą mierzyć się mazowieckie placówki w dobie pandemii. 

 

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Tomasz Kucharski przeszedł koronawirusa. Opowiada o ponad 3 tygodniach nierównej walki 

-Nie nosząc maseczek i nie zachowując dystansu społecznego stwarzamy zagrożenie. Narażamy siebie I innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Tomasz Kucharski wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego przeszedł koronawirusa. Tak wspomina 23 dni swojej choroby. 

 

Kamień węgielny pod budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie

Kilka miesięcy temu w tym miejscu rodziły się dopiero fundamenty. Dziś mury nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie pną się w górę robiąc niesamowite wrażenie. W dniu Święta Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego. 

 

 

Ruszyła Radomska Akademia Dyrektorów

Bycie dyrektorem to z pewnością niełatwe zadanie. Od osoby pełniącej tę funkcję wymaga się zaangażowania, ale również umiejętności radzenia sobie w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Dlatego Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli postanowiło wyjść do dyrektorów, wicedyrektorów oraz nauczycieli z cyklem szkoleń doskonalących kompetencje w pracy na stanowiskach kierowniczych uruchamiając projekt “Akademia Dyrektora”. Radomska odsłona już wystartowała. 

 

Cenne Zabytki subregionu Ostrołęckiego

Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach wzniesiony został w latach 1837 – 1843. Jest najstarszym kościołem w gminie Łyse. Świątynia to obiekt murowany, wykonany z kamienia polnego, wzniesiona w stylu neobarokowym. Kościół posiada jednonawowe wnętrze nakryte płaskim stropem, na którym zachowano pozostałości polichromii z I połowy XIX wieku. Wrażenie robi elewacja frontowa - zachodnia, flankowana dwoma kwadratowymi w planie wieżami, częściowo wtopionymi w korpus budynku. Zabytkowa jest również dzwonnica murowana pochodząca z I połowy XIX wieku. To m.in. ten obiekt znalazł się na liście zabytków, które dzięki dofinansowaniu samorządu województwa mazowieckiego będą mogły przeprowadzić najpilniejsze remonty i konserwacje. 

 

Blisko 465 tysięcy złotych na kolejne stacje meteorologiczne na Mazowszu

Radni Mazowsza zdecydowali o przekazaniu blisko 465 tysięcy złotych na budowę kolejnych dziesięciu stacji meteorologicznych w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej MAZOWSZE 2020”. Ze wsparcia skorzysta  gmina Wolanów, Maciejowice, Pokrzywnica, Repki, Wieczfnia Kościelna, Chynów, Pniewy, Nasielsk, Korczew, a także powiat Ostrołęcki.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe