Papierosy zamiast paliwa

  • 23.10.2020, 14:51 (aktualizacja 23.10.2020, 14:52)
  • Red
Papierosy zamiast paliwa
Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska przejęli 5500 paczek przemycanych papierosów. Nielegalny towar ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa ciężarówki, która wjechała do Polski z Litwy. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 77 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 8 ciężarówkę kierowaną przez 59-letniego mieszkańca województwa podlaskiego. W trakcie rewizji poprzedzonej prześwietleniem rentgenowskim mundurowi odkryli, że w przerobionym zbiorniku paliwa ukryte są nielegalne papierosy. Łącznie w kontrolowanej ciężarówce funkcjonariusze znaleźli 5500 paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 77 tys. zł.

Wobec kierowcy tira funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczyli papierosy wraz z ciężarówką przystosowaną do przewozu kontrabandy. Mężczyzna za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

red_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe