NIE dla wyroku TK w sprawie aborcji. Protest w Łomży [VIDEO]

  • 23.10.2020, 23:30 (aktualizacja 24.10.2020, 14:19)
  • Red
NIE dla wyroku TK w sprawie aborcji. Protest w Łomży [VIDEO]
W związku z wydaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie ustawy antyaborcyjnej, na Placu Niepodległości w Łomży odbył się protest mieszkańców. Łomżyńska społeczność manifestowała swoje niezadowolenie odnośnie zaostrzenia przepisów w tejże ustawie.

Zdaniem wielu, nikt nie może ingerować w prywatne sprawy obywateli, a zmiany przepisów dotyczących aborcji powinny poprzedzone być publiczną debatą, podczas której strony mogłyby przedstawić swoje racje. 

 

 

Postanowienie wydane w sprawie ustawy antyaborcyjnej wywołało olbrzymie emocje i poruszenie wśród społeczeństwa.  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego mówi o tym, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Jednakże protestujący liczą na znalezienie uniwersalnego środka, który pozwoli rozwiązać sporną kwestię.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe