Nielegalna przetwórnia tytoniu na zlikwidowana

  • 24.10.2020, 15:27
  • Red
Nielegalna przetwórnia tytoniu na zlikwidowana
Podlaska wraz z lubuską Krajową Administracją Skarbowa wykryły ponad 20 ton suszu tytoniowego i krajanki tytoniowej. Wartość zabezpieczonego towaru to 1,7 mln zł. W związku z przeprowadzoną akcją zatrzymano 4 mężczyzn.

Podczas kontroli posesji w powiecie legnickim (woj. dolnośląskie) zatrzymano 4 mężczyzn, którzy rozładowywali tira z nielegalnym transportem liści tytoniu. W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze podlaskiej i lubuskiej KAS znaleźli urządzenia, które służyły do obróbki liści tytoniowych.

Zabezpieczono ponad 18 ton suszu tytoniowego (suszone liście) i 2,2 tony krajanki tytoniowej. O skali działalności w nielegalnej przetwórni świadczy 440 kg pyłu i zanieczyszczeń pozostałych po cięciu tytoniu. Podatek akcyzowy za taką ilość tytoniu to blisko 11 mln zł.

Decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi, 3 sprawców zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec jednego zastosowano dozór policyjny. Dalsze postępowanie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Złotoryi.

red_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe