Inwestycje miasta realizowane w ramach budżetu obywatelskiego [VIDEO]

  • 26.10.2020, 17:00 (aktualizacja 26.10.2020, 17:00)
  • Red
Inwestycje miasta realizowane w ramach budżetu obywatelskiego [VIDEO]
Przebieralnia dla morsów, tereny sportowe na Łomżycy czy osiedlowa droga. To tylko niektóre inwestycje, które realizowane są w Łomży, w ramach budżetu obywatelskiego. Warto wspomnieć, że większość inicjatyw przeprowadzane są przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

- W sumie zrealizowaliśmy już 67 zadań na kwotę ponad 10 mln zł, a wśród nich pojawiają niezwykle ciekawe inicjatywy, które są od mieszkańców. To właśnie z ich pomysłów i idei udaje nam się później realizować bardzo interesujące przedsięwzięcia. Jednym z projektów jest przystań, która latem będzie służyć mieszkańcom korzystającym z Miejskiej Plaży, a w okresie jesienno-zimowym dla łomżyńskich morsów. To pokazuje, że ten budżet obywatelski rzeczywiście jest obywatelski- mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży. 

 

Jak podkreśla włodarz miasta, do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszonych zostało 32 zadania.

Większość przedsięwzięć realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego przeprowadzane są przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

- Zrealizowaliśmy m.in. remont ulicy Konstytucji 3 maja czy wiatę dla morsów wraz z paleniskiem przy nowym moście. Naprawdę jest to piękne miejsce i od razu apeluję do wszystkich byśmy się o nie troszczyli. Dbajmy o dobro wspólne. W tym momencie realizujemy zadanie pt. boisko trawiaste przy ul. Przytulnej. Także wymieniamy chodniki przy ul. Księżycowej. Równocześnie przygotowywane jest kolejne zadanie, przy ul. Zdrojowej, a mianowicie fitness pod chmurką. Mamy ogromny potencjał i bardzo dobrych fachowców. Jestem dumna ze swoich pracowników i widać u nich zaangażowanie- tłumaczy Bernadeta Krynicka, dyrektor MPGKiM w Łomży.

W Łomży przygotowywana jest realizacja kolejnego budżetu obywatelskiego. Po ocenie wniosków zgłoszonych przez mieszkańców w listopadzie ogłoszona zostanie lista przyjętych projektów.

red_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe