Covid ogranicza poruszanie się po parkach w naszym województwie

  • 26.10.2020, 16:55 (aktualizacja 26.10.2020, 17:07)
  • Tylko dobre informacje
Covid ogranicza poruszanie się po parkach w naszym województwie Monika Strzelecka
Epidemia spowodowała między innymi, że tylko cztery osoby z przewodnikiem mogą przebywać w rezerwacie, a budynki informacji turystycznej w niektórych Parkach zostały zamknięte.

Jak czytamy w Zarządzeniu nr 42 /2020 Dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego z dnia 23.10.2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia udostępniania Białowieskiego Parku Narodowego:

Zostają udostępnione w celach turystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych na następujących warunkach wymienione niżej obszary i obiekty Białowieskiego Parku Narodowego:

a) Obręb Ochronny Rezerwat (w obszarze ochrony ścisłej liczba osób w grupie powinna wynosić maksymalnie 4 osoby plus przewodnik po BPN);

b) Park Pałacowy;

c) Rezerwat Pokazowy Żubrów z wyłączeniem części multimedialnej w Pawilonie Edukacyjnym;

d) Muzeum Przyrodniczo-Leśne z wyłączeniem wieży widokowej oraz Punktu Informacji Turystycznej: do 13 osób w salach wystaw czasowych oraz maksymalnie 50 osób na godzinę łącznie na obu poziomach wystawy stałej (na wystawie stałej liczba osób w grupie powinna wynosić maksymalnie 5 osób).

Natomiast do odwołania nieczynne są punkty informacji turystycznej Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy i w Grzędach.

W Narwiańskim Parku Narodowym zamknięte dla odwiedzających są wszystkie budynki Parku, oprócz Informacji Turystycznej w Kurowie. Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie lub drogą mailową, a dokumenty zostawić w specjalnej skrzynce przed budynkiem dyrekcji.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe