Klasycznie i filmowo u Łomżyńskich Filharmoników

  • 28.10.2020, 10:21
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Klasycznie i filmowo u Łomżyńskich Filharmoników
W czwartek 29 października 2020 r. o godz. 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wystąpi wspaniały duet klarnetowy: Roman Widaszek oraz Agnieszka Natanek wykonując najpiękniejsze tematy muzyki filmowej. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity włoski dyrygent Giancarlo de Lorenzo. Bilety w cenie od 3 do 18 zł. Z uwagi na obostrzenia i ograniczenia wprowadzone przez rząd i służby sanitarne, pozwalające na organizację wydarzeń kulturalnych do 25% udziału publiczności, koncert będzie także bezpośrednio transmitowany na www.facebook.com/filharmonialomza. Transmisja jest bezpłatna.

Giancarlo de Lorenzo jest dyrektorem artystycznym Spazio Sinfonico w Brescia. Od stycznia 2012 roku jest pierwszym dyrygentem Orchestra Filarmonica w Grosseto, a od stycznia 2015 roku jest głównym dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orchestra Sinfonica w Sanremo. Koncertuje na całym świecie: Włochy, Niemcy, Turcja, Polska, Hiszpania, Rosja, USA, Meksyk, Brazylia i wiele innych, zawsze zbierając entuzjastyczne recenzje publiczności i krytyków.

Roman Widaszek występuje jako solista z większością polskich orkiestr m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią Śląską, Krakowską, Wrocławską, Poznańską, Sinfoniettą Cracovia, AUKSO, Orkiestrą Polskiego Radia AMADEUS, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Występuje również jako solista-kameralista na wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą – Austria, Belgia, Czechy, Niemcy, Ukraina, Włochy, Francja, Portugalia, Gran Canaria, Finlandia, Korea Pd., Japonia, Chiny. Dokonał ponad dwudziestu nagrań płytowych (EMI, DUX, CD ACCORD), za które był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Fryderyk.

Agnieszka Natanek jest uczennicą III klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II – stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu prof. dra hab. Romana Widaszka. Laureatka wielu konkursów klarnetowych. Koncertowała z Śląską Orkiestrą Kameralną Filharmonii Śląskiej w Katowicach, "Power of Winds” Orkiestra Rozrywkowa z Bytomia, oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej. Trzykrotna Stypendystka Prezydenta Miasta Jaworzno w dziedzinie sztuki. Laureatka i stypendystka Konkursu im Jadwigi Zarębskiej „Talent i praca” w Jaworznie.

W programie koncertu znajdą się utwory Beli Bartoka, Edwarda Elgara oraz najpiękniejsze tematy muzyki filmowej Jerzego Matuszkiewicza, Henry’ego Manciniego i Ennio Morricone.

 

Bilety w cenie od 3 do 18 zł do nabycia na:

https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/klasycznie-i-filmowo-6223/

 

Więcej informacji o koncercie:

http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/632-klasycznie-i-filmowo.html

 

Przypominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez FKWL:

http://filharmonia.lomza.pl/filharmonia/regulamin-uczetnikow-koncertow-covid-19.html

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe