Bezpłatna linia autobusowa na Wszystkich Świętych

  • 28.10.2020, 11:15
  • Red
Bezpłatna linia autobusowa na Wszystkich Świętych
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o. uruchamia bezpłatną linię autobusową, która transportować będzie łomżyniaków po tutejszych cmentarzach. 1 listopada na trasy wyjechać mają największe autobusy, dzięki czemu limit pasażerów wynosić będzie ponad 30 osób.

Jak corocznie 1 listopada mieszkańcy Łomży odwiedzać będą groby swoich bliskich. W związku z dniem Wszystkich Świętych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o. postanowiło uruchomić specjalną linię autobusową, kursującą pomiędzy łomżyńskimi cmentarzami. Mariusz Chrzanowski, prezydent miasta zdecydował również, że tego dnia pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach.

Autobusy specjalnej linii cmentarnej będą kursowały co dziesięć minut, łącząc nekropolie przy ul. Wojska Polskiego, Kopernika i Przykoszarowej. Dwadzieścia kursów będzie wydłużonych do Piątnicy, a pięć do Drozdowa. Ponadto, część autobusów linii numer 8 i 10 zawiezie pasażerów do Kupisk.

Rozkłady jazdy są opublikowane na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.lomza.pl.

Kancelaria Prezydenta Miasta przypomina także, iż cały czas obowiązują obostrzenia wynikające ze stanu epidemii. Zgodnie z przepisami limit pasażerów mogących jednocześnie podróżować autobusami miejskimi wynosi 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym spełnieniu warunku 50% miejsc siedzących niezajętych. Dlatego 1 listopada na trasy wyjadą największe autobusy, dzięki czemu jednorazowo będzie mogło się w nich przemieszczać ponad 30 osób.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe