Kronika Województwa Podlaskiego 641 [VIDEO]

  • 28.10.2020, 17:48 (aktualizacja 28.10.2020, 17:49)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 641 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- 5 mln zł dla Suwałk na miejską mobilność

Zarząd województwa podlaskiego przeznaczył 5 mln zł z funduszy unijnych na zakup nowoczesnych autobusów i uruchomienie sytemu rowerów miejskich w Suwałkach. Dofinansowanie obejmie także m.in. budowę nowych chodników czy ścieżek rowerowych.Projekt w Suwałkach poprawi mobilność mieszkańców, zmniejszy zatłoczenie komunikacyjne czy ograniczy hałas. Inicjatywa zachęcać ma również do przesiadania się z samochodów do autobusów czy korzystania z rowerów miejskich. Wartość całego przedsięwzięcia to 8 mln zł.

 

 Inwestycja- 3 mln zł na remont drogi Sokółka-Krynki             

Blisko 3 mln zł przekazane zostanie na remont drogi wojewódzkiej nr 674 na odcinku Sokółka-Krynki. Modernizacja arterii usprawnić ma komunikację, ułatwi przejazd, a także poprawi bezpieczeństwo ruchu. Łączna długość odcinków remontowanej drogi będzie wynosiła 2,61 km. Pierwszy odcinek rozpoczyna się w miejscowości Drahle, a kończy w Starej Kamionce, natomiast drugi od Starej Kamionki w stronę Krynek.

Wydarzenie- Nowy radiowóz dla podlaskiej policji

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku otrzymała 80 tys. zł z budżetu województwa. Środki pozwolą zakupić nowy radiowóz, który służyć ma przede wszystkim wzmocnieniu bezpieczeństwa na podlaskich drogach, a także poprawić wydajność pracy policjantów. 80 tys. na pozyskanie nowego pojazdu to kolejne w tym roku wsparcie udzielone funkcjonariuszom. Wcześniej Urząd Marszałkowski przeznaczył 160 tys. zł, które pozwoliło zakupić 3 radiowozy. Co ważne, zarząd województwa otwarty jest na pomoc policji także w następnych latach.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe