Podlaska KAS udaremniła przemyt 3 tys. paczek papierosów

  • 29.10.2020, 09:55
  • Red
Podlaska KAS udaremniła przemyt 3 tys. paczek papierosów
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska udaremnili przemyt 3 tys. paczek papierosów. Papierosy o szacunkowej wartości ponad 42 tys. zł próbował nielegalnie wwieźć do Polski 36-letni kierowca białoruskiej ciężarówki. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli drogowej w pobliżu polsko-litewskiej granicy białoruską ciężarówkę z ładunkiem desek. W trakcie sprawdzania tira poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że w skrytkach pod naczepą ukryte są nielegalne papierosy. W sumie mundurowi znaleźli tam 3 tys. paczek białoruskich papierosów wartych ponad 42 tys. zł.

Przeciwko 36-letniemu białoruskiemu kierowcy tira funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczyli wykryte papierosy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara wysokiej grzywny.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe