Pierwszaki ślubowały, a rodzice na chodniku [VIDEO]

  • 29.10.2020, 10:30
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pierwszaki ślubowały, a rodzice na chodniku [VIDEO]
Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią koronawirusa, każda klasa zorganizowała uroczystość ślubowania w swojej klasopracowni.

Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być pilnymi uczniami, dobrymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom,a także być godnymi miana ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.

Następnie, pod czujnym okiem wychowawców: Pani Jadwigi Sosnowskiej, Pani Teresy Białobrzeskiej oraz Pani Anny Gorzemby i Pani Sylwi Malesy uczniowie zaprezentowali programy artystyczne. Wiersze i piosenki wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata.

Dzielnych pierwszoklasistów w tym roku nie mogli oglądać i wspierać ich rodzice. Ale nie poddali się i o godzinie 9.00, kiedy rozpoczynała się uroczystość ślubowania w klasie Ia, kilkuosobowa grupa rodziców z tej klasy, stanęła na chodniku przed szkołą, by po skończonej uroczystości gromkimi oklaskami wesprzeć swoje pociechy i pokazać im, jak bardzo ich kochają i mimo tej sytuacji są blisko nich.

Po częściach artystycznych Pani dyrektor Jolanta Kowalewska pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia, gratulując im i życząc samych sukcesów w szkole. Następnie każdy uczeń otrzymał z rąk Pani dyrektor Jolanty Kowalewskiej i Pani wicedyrektor Bożeny Danowskiej pamiątkowe dyplomy, legitymację szkolną, zakupione przez rodziców niespodzianki oraz wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Po części oficjalnej na dzielne pierwszaki czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten uroczysty dzień na długo zapadnie w ich pamięci. Na pewno będą go mile wspominać.


 

[email protected]

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe