Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 156 - [VIDEO]

  • 31.10.2020, 12:22
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 156 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Ruszyło głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Spotkanie rozwijające z ekonomistami i ludźmi sukcesu, pomiary promieniotwórczego gazu radonu w przedszkolach czy rowerowy szlak wschodniego Mazowsza. To tylko niektóre z projektów, które znalazły się w pierwszym w historii Mzowsza Budżecie Obywatelskim. W sumie zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 miliony złotych. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.

 

Będą dodatkowe pieniądze na in vitro dla par z Mazowsza

Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego rozpoczął się we wrześniu 2019 r. Do tej pory w ramach programu potwierdzonych zostało 228 ciąż i urodziło się 24 dzieci. Na tym jednak nie koniec. Jest kolejna dobra informacja dla par z Mazowsza, które starają się o dziecko. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego program in vitro będzie realizowany do 2025 r. Ponadto na jego realizację w latach 2023-2025 wygospodarowano dodatkowe 10,5 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie dodatkowych 1750 procedur in vitro.

 

 

Most Świętego Jana Pawła II na Orzycu otwarty

Nowy most o długości 60 metrów na rzece Orzyc w miejscowości Brzeski Kołaki w powiecie przasnyskim już gotowy. Stanowi część budowy układu drogowego Przasnyskiej Strefy Gospodarczej Chorzele. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Jak twierdzi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik inwestycja jest niezwykle ważna dla tego regionu. Przede wszystkim stanowi duże ułatwienie dla kierowców podróżujących pomiędzy stolicą a Mazurami. Nie dość, że wyprowadza ruchu z centrum miasta, to wpływa także na likwidację tworzących się dotychczas korków. Wartość inwestycji to 12 milionów złotych. 

 

Szkoła w Brochowie będzie miała nowy dach

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina jest największą placówką oświatową na terenie gminy Brochów. Uczęszcza do niej 220 uczniów. Stan techniczny pokrycia dachowego nie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Po opadach na sali gimnastycznej zbiera się woda, co ogranicza możliwości przeprowadzenia na niej zajęć wychowania fizycznego. Z powodu przeciekania dachu i uszkodzeń stropu, w części sal nie ma możliwości przeprowadzenia lekcji. Już niebawem jednak wszystko się zmieni. Gmina Brochów otrzymała właśnie 100 tysięcy złotych z budżetu województwa mazowieckiego na remont dachu.

 

Samorząd Mazowsza doposaża ochotnicze straże pożarne w powiecie sochaczewskim 

Ochotnicza Straż Pożarna w Szymanowie zakupi dla druhów nowe umundurowania, które poprawią sprawność, wygodę oraz jakość prowadzonych przez nich działań ratowniczo-gaśniczych. Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Kromnowie zyska pojazd wielozadaniowy typu quad. W sumie do jednostek trafi blisko 91 tysięcy złotych w ramach programu wsparcia realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe