Kronika Województwa Podlaskiego 642 [VIDEO]

  • 06.11.2020, 12:21 (aktualizacja 06.11.2020, 12:22)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 642 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Inwestycja- 7 mln zł dla podlaskich firm

Frima Masterpress S.A. oraz Budrad otrzymały dotację w ramach dofinansowania na badania i rozwój. Dzięki wsparciu m.in. stworzona zostanie strefa do badań przemysłowych i laboratoryjnych, w której działać będzie maszyna pozwalająca na tzw. druk roll to roll, analogicznie do funkcjonujących w firmie maszyn produkcyjnych. Dofinansowanie dla białostockiej firmy Masterpress S.A. wyniosło 4,5 mln zł. Z kolei łączna wartość dwóch projektów wspartych przez podlaskie władze to 15,6 mln zł. Do tej pory obecny Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał przedsiębiorcom blisko 65 mln zł dotacji zarówno na infrastrukturę badawczo-rozwojową, jak też prowadzenie prac badawczych.

Inwestycja- Marszałkowskie fundusze na remonty w Łomży

Dofinansowanie remontów budynków komunalnych, inwestycje w nowoczesne środki transportu czy budowa dróg. To tylko niektóre łomżyńskie przedsięwzięcia jakie wspierał samorząd województwa podlaskiego. Jednym z projektów była rewitalizacja kamienicy z przełomu XIX i XX wieku położonej przy ul. Wojska Polskiego. Jednym z najważniejszych projektów było przekazanie 30 mln zł na łomżyńską miejską mobilność. Dzięki temu zbudowany zostanie system wypożyczania rowerów, a tutejszy dworzec przeszedł gruntowną modernizację. Ponadto, miasto zakupi 11 autobusów zasilanych gazem ziemnym oraz dwa autobusy elektryczne. Przez trzy lata działania zarządu województwa podlaskiego, Urząd Marszałkowski przekazał dla miasta Łomża łącznie ponad 50 mln zł.

Wydarzenie- 2,6 mln zł dofinansowania dla BCO

Białostockie Centrum Onkologii otrzymało blisko 2,6 mln zł dofinansowania z budżetu województwa podlaskiego. Środki przeznaczone zostaną na zakup nowej aparatury i sprzętu do Oddziału Radioterapii, Zakładu Fizyki Medycznej i Zakładu Radioterapii. Białostockie Centrum Onkologii planuje również powiększenie wyposażenia dla technik stereotaktycznych. Ma to na celu zapewnienie potrzebnych urządzeń do unieruchamiania głowy pacjenta podczas badania. W ramach dotacji przeprowadzona zostanie modernizacja i rozbudowa zestawu aplikatorów do brachyterapii HDR. Zapewni to zaopatrzenie do brachyterapii śródtkankowej piersi.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe