Ratują mieszkańcy Łomży, ale także całej Polski

  • 10.11.2020, 07:05
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Ratują mieszkańcy Łomży, ale także całej Polski
Ponad 5,5 tysiąca złotych od końca października do 9 listopada udało się zebrać w corocznej kweście Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku w związku z pandemią COVID-19 pieniądze nie były zbierane do puszek, lecz poprzez zbiórkę internetową.

- Ponad 5,5 tys. złotych wpłacili dotychczas mieszkańcy Łomży, ale także z całej Polski (z Poznania, Białegostoku, Kętrzyna, Przemyśla, Witkowa, Nowogrodu, Bieniewiec), a nawet z Irlandii, na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych - informuje Józef Babiel, wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a także koordynator dorocznych kwest "Ratujemy łomżyńskie zabytki cmentarne". 

W sumie od 29 października do 9 listopada zanotowano 103 dobrowolne wpłaty na koncie ratowania cmentarnych zabytków, na łączną kwotę 5 643, 50 złotych. Ofiarodawcy przekazywali bardzo różne datki - od 5 zł do 100, 200 czy nawet do 500 złotych. 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej z głębi serca dziękuje wszystkim, którzy nie mogąc uczestniczyć w corocznej kweście w ten właśnie sposób postanowili wesprzeć akcję ratowania pereł cmentarnej architektury. 

-Każda złotówka zostanie bardzo profesjonalnie wykorzystana. A potrzeby inwestycyjne są jeszcze bardzo duże, tym bardziej, że przecież w przyszłym roku przypada okrągły jubileusz - 220 lat łomżyńskiego cmentarza. Dlatego konto "cmentarne" w Towarzystwie pozostaje nadal otwarte, wpłat można dokonywać przez cały rok – informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.  

My również przyłączamy się do apelu o ratowanie zabytków cmentarnych. Przypominamy również numer konta, na który przekazywać można dobrowolne wpłaty: 58 2490 0005 0000 4600 3034 6414.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe