E - wizyty w ZUS cieszą się zainteresowaniem. Ponad 120 konsultacji w Podlaskiem - [VIDEO]

  • 16.11.2020, 11:56 (aktualizacja 16.11.2020, 15:38)
  • Red
E - wizyty w ZUS cieszą się zainteresowaniem. Ponad 120 konsultacji w Podlaskiem - [VIDEO]
Już ponad 5 tysiące osób skorzystało z rozmowy wideo z ekspertami ZUS w całym kraju. W województwie podlaskim do 12 listopada takie spotkanie online z pracownikami ZUS odbyło 121 klientów.

 Usługę tę w naszym regionie wprowadzono od 29 października. Od 4 listopada e-wizyta jest dostępna we wszystkich placówkach w całym kraju.  - E-wizyty to wideorozmowy z pracownikami ZUS. Trwają one około 20 minut. Mogą dotyczyć praktycznie wszystkich spraw związanych z ZUS, od tych emerytalnych, rentowych, po zasiłki czy kwestie związanych z prowadzeniem firmy i rozliczaniem składek - mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS podlaskiego.

 

 

Najwięcej rozmów o emeryturach i rentach

Jak wynika z danych ZUS najwięcej wideorozmów dotyczyło spraw związanych ze świadczeniami długoterminowymi, czyli emeryturami i rentami, a następnie, kwestiami dotyczącymi zasiłków. Sporo osób łączyło się online z ZUS w celu założenia lub potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych. 

- E-wizyty to bardzo wygodna i bezpieczna forma kontaktu, która pozwala załatwić sprawy urzędowe, uzyskać informacje, porady w dogodnym dla siebie czasie i co najważniejsze bez wychodzenia z domu, bez specjalnego narażania się na kontakty z innymi osobami - dodaje rzeczniczka.

 

Jak umówić e-wizytę

Umawianie wideorozmowy jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę interntową ZUS i odszukać zakładkę e-wizyta. Co ważne, do połączenia się z ekspertami wystarczy mieć sprzęt z dostępem do internetu, czyli smartfon, tablet czy komputer, który dodatkowo wyposażony jest w kamerkę i mikrofon. Rozmowę umawiamy w dogodnym dla siebie dniu i godzinie. Pierwszą rozmowę na każdy dzień roboczy można zamówić na godz. 9:00, a ostatnią na 14:05. Podczas rezerwacji podajemy swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy, miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE.

 

Nie możesz skorzystać - odwołaj

ZUS przypomina, że z zamówionej wizyty można zrezygnować.  Wystarczy kliknąć w link „Zrezygnuj z e-wizyty”, który znajduje się w wiadomości potwierdzającej rejestrację.

- Jeśli ktoś nie może skorzystać w umówionym przez siebie terminie z wideoporady, prosimy o jej odwołanie. Dzięki temu na taką rozmowę będzie mógł się umówić się ktoś inny, kto potrzebuje informacji czy pomocy eksperta ZUS. Jeśli taka wizyta nie zostanie odwołana to termin będzie cały czas zarezerwowany, chociaż nikt nie skorzysta z tej usługi- informuje rzeczniczka.

Na ponad 8 tys. umówionych rozmów 5,1 tys. odbyło się, 990 osób pamiętało, by swoją wizytę anulować, ale niestety aż niemal 1,9 tys. klientów nie podjęło takiej rozmowy i nie anulowało jej.

 

 

 

                                      Katarzyna Krupicka

                                                           regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe