Nowe punkty poboru wymazów w regionie

  • 18.11.2020, 15:09
  • Red
Nowe punkty poboru wymazów w regionie
Jak informuje Beata Leszczyńska, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ od 16 listopada br. w regionie działają dwa kolejne nowe punkty poboru wymazów w kierunku COVID-19. Pacjenci mają dostęp do badań w nowych lokalizacjach w Białymstoku przy ul. Antoniukowskiej oraz Słonecznej.

W województwie podlaskim funkcjonuje 26 punktów poboru wymazów, z czego jeden przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W samym Białymstoku jest 10 miejsc, gdzie pacjenci mogą wykonać wymaz.

Dwa nowe adresy to białostockie punkty:

  • ASP Halt, ul. Antoniukowska 25
  • Diagnostyka, ul. Słoneczna 1 (Stadion Miejski, wjazd W1 od ul. Kawaleryjskiej)

Pod koniec tygodnia planowane jest otwarcie dwóch nowych punktów poboru wymazów, zlokalizowanych w centrum Białegostoku.

Ilość punktów, czas ich otwarcia są na bieżąco dostosowywane do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej. Zabezpieczany jest dostęp do punktów pobrań, szczególnie w tych miejscach, gdzie występuje wzrost zachorowań.

Świadczeniodawcy, którzy prowadzą punkty wymazowe, otrzymują dodatkowe pieniądze od NFZ za wydłużenie czasu pracy. Mając wiedzę, ile pacjentów przychodzi na wymaz w danym okresie, mogą na bieżąco zgłaszać nam chęć dostosowania czasu pracy.

Wykaz punktów wraz z godzinami przyjmowania pacjentów dostępne są na stronie Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe