Kronika Województwa Podlaskiego 644 [VIDEO]

  • 20.11.2020, 12:33 (aktualizacja 20.11.2020, 12:34)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 644 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- „Misja Historia”. Lekcje historii online

Ponad 3 tys. dzieci z podlaskich szkół podstawowych weźmie udział w lekcjach historii online. W związku z 100. Rocznicą wojny polsko-bolszewickiej, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu by nie” opowie o konflikcie zbrojnym wykorzystując bogaty zbiór eksponatów z tamtego okresu. W lekcji historii online udział wezmą uczniowie z 20 szkół z regionu. Jednocześnie władze województwa podlaskiego mają nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie poprawie, by wszystkie eksponaty dostępne były na żywo.

 

Inwestycja- Remont 5-kilometrowego odcinka DW 648

Ponad 5 mln zł kosztował remont pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 648 w okolicach Morgownik. Dzięki modernizacji położono nową asfaltową nawierzchnię oraz wybudowano parking z oświetleniem. Sama droga Miastkowo - Nowogród - Morgowniki - Korzeniste – Stawiski spełnia także rolę zapasowej obwodnicy Łomży. Zarząd województwa podlaskiego na remonty dróg w powiatach łomżyńskim, kolneńskim i grajewskim, których łączna długość to 40 km, z budżetu województwa planuje przeznaczyć ponad 18 mln zł.

Kultura- „Literacka gra biblioteczna” rozstrzygnięta

Konkurs „Literacka gra biblioteczna” oficjalnie został rozstrzygnięty. Wspólna inicjatywa m.in. Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, a także Urzędu Marszałkowskiego miała przede wszystkim wyjść na przeciw oczekiwaniom jakie niesie ze sobą XXI wiek. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła biblioteka Centrum Kultury w Szczuczynie ze swoim przedsięwzięciem „Literacki Matrix”. Drugie miejsce ex aequo przyznano Miejsko-Gminnej Bibliotece w Knyszynie i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie. Zaś trzecia nagroda przypadła Gminnej Bibliotece Publicznej w Krypnie. Fundatorem nagród w konkursie był marszałek województwa podlaskiego. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca był wysokiej klasy aparat fotograficzny i 2 tys. zł. Laureaci i wyróżnieni otrzymali również nagrody ufundowane przez Książnicę Podlaską i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe