"Jesień z Chopinem" i koncert symfoniczny OiFP - online

  • 21.11.2020, 09:17 (aktualizacja 21.11.2020, 09:23)
  • Red
"Jesień z Chopinem" i koncert symfoniczny OiFP - online
Choć najbliższe koncerty nie mogą odbyć się z udziałem publiczności, dla wielu melomanów, spragnionych muzyki mistrzów, przygotowane są transmisje live prosto ze sceny Opery i Filharmonii Podlaskiej! Przez muzyczne spotkania z artystami Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz wybitnymi muzykami występującymi gościnnie podczas koncertów, takimi jak Rafał Janiak – dyrygent i Krzysztof Jakowicz - skrzypce.

Natomiast podczas drugiej już transmisji live koncertu z cyklu „Jesień z Chopinem”, przy fortepianie w foyer przy Odeskiej 1 zasiądzie Jan Wachowski.

JESIEŃ Z CHOPINEM – RECITAL JANA WACHOWSKIEGO

Niedziela, 22 listopada 2020, godz. 15.00

Kanał OiFP na Youtubie

JAN WACHOWSKI – fortepian

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)

Mazurek H-dur op. 56 nr 1

Mazurek C-dur op. 56 nr 2          

Mazurek c-moll op. 56 nr 3

Walc F-dur op. 34 nr 3

Nokturn c-moll op. 48 nr 1

Ballada f-moll op. 52

CLAUDE DEBUSSY (1862-1918) – Ballada F-dur L. 70

SERGIUSZ PROKOFIEW (1891-1953) – Sonata a-moll op. 28 nr 3

JAN WACHOWSKI

Urodził się 23 grudnia 1998 r. W 2017 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie fortepianu Marii Palmowskiej-Guz. Obecnie jest studentem III roku na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Karaś-Krasztel oraz równolegle w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego.

Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich m.in. u Kevina Kennera, Nikolaia Demidenko, Wojciecha Świtały, Philipa Giusiano, Krzysztofa Jabłońskiego. Dodatkowo poszerzał swoje umiejętności w zakresie gry na fortepianach historycznych u Tobiasa Kocha na Akademii Fortepianów Historycznych w ECM w Lusławicach. Jako pianista wielokrotnie występował z koncertami w kraju i za granicą, m. in. w Chinach (w Głównej Sali Koncertowej Zakazanego Miasta w Pekinie), we Włoszech, w Belgii i w Niemczech. Etiuda koncertowa "Waldesrauschen" Ferenca Liszta w jego wykonaniu została wydana na jubileuszowej płycie XX edycji Programu Morningside Music Bridge w Pekinie w 2016 r., którego był uczestnikiem. Jego jeden z ostatnich występów w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (30.08.2019), w czasie finałowego koncertu Warsztatów Orkiestrowych Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego (ILYO) zakończył się dużym sukcesem. Pianista wykonał "Wariacje na temat Paganiniego" Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Rune Bergmanna.

Jest m. in. laureatem: I nagrody w kategorii Pianistic Performance – wykonawców w wieku do 37 lat na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Pietro Argento w Barii we Włoszech w 2018 r., przyznanej przez jury po raz pierwszy tak młodemu pianiście w tej kategorii; V nagrody 49 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2018 r.; I nagrody, Grand Prix oraz nagrody specjalnej Filharmonii Szczecińskiej na V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie w 2017 r.; II nagrody na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie w 2017 r.; I nagrody oraz nagrody specjalnej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na III Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej o zasięgu ogólnopolskim w 2016 r.

Na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Cum Laude Music Awards w Madrycie w 2017 r. Jan Wachowski za swój Kwintet Fortepianowy otrzymał I nagrodę oraz tytuł Best Classical Contemporary Work for Piano Quintet. Utwór ten ukazał się na płycie "In Crescendo", był wielokrotnie wykonywany w sezonie muzycznym 2018/19 w salach koncertowych Europy m.in. w Filharmonii Madryckiej.

Partnerem koncertów "Jesien z Chopinem" jest Agnella Białostocka Fabryka Dywanów.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe