Rekordzista Polski i Europy Paweł Gębusiak

  • 23.11.2020, 09:19 (aktualizacja 23.11.2020, 09:33)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Rekordzista Polski i Europy Paweł Gębusiak
W miniony weekend w Siedlcach odbyły się zawody o Puchar Świata w trójboju siłowym. W XPC Powerlifting Word Cup 2020 wziął udział łomżanin Paweł Gębusiak, który nie tylko zwyciężył, ale także ustanowił nowe rekordy Polski i Europy w konkurencji Deadlift RAW w kategorii osób niepełnosprawnych Paralympic Open.

Zawodnik z Łomży w swoim pierwszym podejściu podniósł 160 kg. W drugim zanotował 185 kg co było nowym rekordem Polski i Europy. Paweł Gębusiak pobił dotychczasowy najlepszy wynik o 5 kg. Trzecie podejście to próba poprawienia rekordu o kolejne 15 kg. Niestety ciężar 200 kg okazał się nie do przejścia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Jestem zadowolony ze swojego występu, bo w 100 procentach wykonałem swoje założenia. Chciałem przede wszystkim ustanowić nowy rekord. W trzeciej próbie poszedłem na żywioł i próbowałem podnieść 200 kg, Niestety się nie udało, ale była to dla mnie niezwykle cenna lekcja, z której z pewnością wyciągnę wnioski – przyznaje Paweł Gębusiak.

Paweł Gębusiak cierpi na porażenie mózgowe. Mimo to nie rezygnuje w własnych marzeń i planów. Jego wyniki powinny budzić podziw wśród każdego adepta sportów siłowych.

Jego największym marzeniem jest stawanie w szranki ze zdrowymi zawodnikami, a trzeba przyznać, że już niewiele mu do tego brakuje.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe