Łomżyńskie urodziny Ludwiga van Beethovena

  • 24.11.2020, 15:06
  • Red
Łomżyńskie urodziny Ludwiga van Beethovena
Już w najbliższy czwartek, 26 listopada o godz. 18:30 na fanpage na Facebooku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży odbędzie się bezpośrednia transmisja koncertu z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena. Jako soliści wystąpią: skrzypaczka Karolina Nowotczyńska oraz znany łomżyńskim melomanom włoski pianista Antonio di Cristofano. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi hiszpański dyrygent Juan José Navarro.

Juan José Navarro jest dyrektorem Sinfónica San Indalecio de Almería oraz profesorem i dyrygentem w Real Conservatorio Profesional de Música of Almeria. Laureat I nagrody na konkursie dyrygenckim w Walencji oraz II nagrody na konkursie w Murcii. Dyryguje wieloma orkiestrami w Hiszpanii, we Włoszech, Francji, w USA, Niemczech, Korei Południowej, Rumunii i Holandii.

Karolina Nowotczyńska ma na swoim koncie szereg nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych, m.in. I miejsce, oraz wszystkie nagrody specjalne w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Osace (Japonia 2016), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Padwie (2014), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. J. Brahmsa w Gdańsku (2015), a także I miejsce w konkursie Classic Pure Vienna w Wiedniu (2018). Artystka prowadzi również aktywną działalność koncertową. Wielokrotnie występowała w wielu krajach Europy jak i poza nią. Od roku 2013 jest koncertmistrzem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a od roku 2019 także dyrektorem tej instytucji.

Antonio di Cristofano występuje jako solista i kameralista na całym świecie, m.in. we Włoszech, w Rumunii, Meksyku, USA, Albanii, Turcji, Czechach, Austrii, Kanadzie, Izraelu, na Słowacji. W 2006 i 2007 roku debiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz w Konzerthaus i Musikverein Golden Hall w Wiedniu. Jest często zapraszany jako juror w Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych.

W programie koncertu znajdą się dwa dzieła Ludwiga van Beethovena: Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 oraz Koncert fortepianowy nr 5 Es-dur op. 73.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe