Jak czytać ludzi? 

  • 25.11.2020, 08:33
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Jak czytać ludzi?
„Większość poważnych problemów wynika stąd, że nie umiemy trafnie „odczytać” drugiego człowieka i przewidzieć, jak postąpi. I dzieje się tak wcale nie dlatego, że wszyscy jesteśmy nieobliczalni, nałogowo kłamiemy czy mamy chwiejną osobowość. Powodem jest to, że zwykliśmy ukrywać lub maskować różne elementy naszego życia, których nie chcemy pokazać innym, zwłaszcza gdy idzie o coś ważnego – miłość, pieniądze, karierę czy dobre imię.” (*)

Można nauczyć się „odczytywać” ludzi, poznawać ich charakter, cechy, skłonności, pragnienia, uczucia, obawy, zdolności, mocne i słabe strony. Jest to proces, który wymaga obserwacji ludzkich zachowań w wielu sytuacjach życiowych, czasami wręcz ekstremalnych. Odczytując sygnały, szukając wiarygodności i prawdy, można wypracować system, który zastąpi zgadywanki, przeczucia, szczęście, intuicję i oszczędzi dramatów. System ten opiera się na sześciu sygnałach pozwalających przewidzieć zachowanie człowieka. Są to:

  • inwestowanie w cudzy sukces, czyli wiara osoby, która cię popiera, że razem skorzystacie na twoim sukcesie, 
  • trwałość, czyli przekonanie, że nasze relacje są długotrwałe,
  • wiarygodność potwierdzająca namacalne, widoczne zaangażowanie i kompetencje,
  • czyny – w myśl powiedzenia „O człowieku świadczą jego czyny nie słowa” – obecne zachowanie powinno być spójne z postępowaniem w przeszłości,
  • język – sztuka komunikowania bez osądzania kogokolwiek w sposób bezstronny, głęboki i nakierowany na ciebie,
  • zrównoważenie, czyli dojrzałość emocjonalna, odpowiedzialność, bez skłonności do manipulowania innymi i cech autodestrukcyjnych.

Każdy z tych sygnałów ma przesłanki pozytywne i negatywne. Te również powinniśmy potrafić zauważyć, zgłębić i właściwie je zinterpretować. Większość problemów bierze się stąd, że nie umiemy trafnie „odczytać” drugiego człowieka i przewidzieć, jak postąpi. 

Opanowanie podstawowych umiejętności „odczytywania” ludzi da nam cenną wiedzę, niezwykle przydatną zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Potrzebny jest na to czas, ale również znajomość pewnych sztuczek, dzięki którym można dotrzeć do prawdziwych intencji naszych znajomych, przyjaciół, partnera, i dzięki którym można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, być mniej podatnym na manipulacje, wiedzieć na co zwracać uwagę w kontaktach z otoczeniem.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe