PWSIP zachęca do głosowania na swoją piosenkę

  • 25.11.2020, 10:00 (aktualizacja 25.11.2020, 10:00)
  • Red
PWSIP zachęca do głosowania na swoją piosenkę
„Misja Student”, czyli rockowa piosenka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży bierze udział w internetowym głosowaniu, dzięki któremu ma szansę trafić na Listę Przebojów Kultowej Akadery.

Dokładnie 23 listopada piosenka „Misja Student” została po raz pierwszy odtworzona w Radiu Akadera. Stacja istnieje od 50 lat, jest koncesjonowana i należy do grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Tuż po godzinie siedemnastej utwór został także opublikowany na stronie internetowej radia, gdzie można na niego oddawać głosy. Siła naszych „laików” może sprawić, że trafi on na Listę Przebojów Kultowej Akadery, czyli znajdzie się w zestawieniu najbardziej energetycznych utworów rockowych.

Głosować można stronie:

https://akadera.bialystok.pl/glosowanie/lista-przebojow-kultowej-akadery/ 

W marcu 2020 roku na portalu społecznościowym łomżyńskiej uczelni zawiązała się grupa #spiewajacapwsip. W ten sposób narodził się także muzyczny duet: Zuzanna Puchała, studentka oraz Jacek Bochenko, informatyk i grafik. Obydwoje z doświadczeniem muzycznym i potrzebą przekazywania poprzez muzykę pozytywnych doświadczeń i emocji. Jacek Bochenko stworzył aranżację muzyczną, do której dodane zostały wokale jego oraz Zuzanny Puchały. Nad nagraniem i montażem ścieżki dźwiękowej wykonawcy pracowali ze względu na epidemię zdalnie, w swoich domach.

Wykonawców połączyła pasja, bo przecież muzyka łączy, dociera do ludzi poprzez konstelacje różnorodnych języków i obyczajów. O jej zbawiennym wpływie nie tylko na nastrój, ale także na zdrowie ludzi, znakomicie pisał w erudycyjnej książce „Muzykofilia. Opowieści o muzyce i mózgu” Oliver Sacks.

Poniżej uczelniana piosenka na kanale YouTube:

https://youtu.be/p2Adp49XMuo 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe