Kronika Województwa Podlaskiego 645 [VIDEO]

  • 26.11.2020, 19:00 (aktualizacja 26.11.2020, 19:01)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 645 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Budżet województwa podlaskiego na rok 2021

Władze województwa podlaskiego przedstawiły założenia budżetu na 2021 rok. Jednymi z elementów przyszłorocznej strategii finansowej jest przeznaczenie wysokich środków na inwestycje czy większy kapitał na ochronę zdrowia oraz transport. Pierwsze czytanie budżetu planowane jest podczas najbliższej grudniowej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego

 

Wydarzenie- Marszałek woj. podlaskiego nagrodził najzdolniejszych uczniów z regionu             

Poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów zarządu województwa podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu docenieni zostali m.in. za nagrody w olimpiadach czy konkursach. Z 93 wniosków stypendialnych, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego, dwudziestu dwóch uczniów spełniło wymagane kryteria. Każdy z wyróżnionych otrzyma również pomoc finansową w wysokości 4 tys. zł, co łącznie daje 88 tys. zł. Stypendium obejmuje okres 10 miesięcy nauki w poprzednim roku szkolnym i wypłacane jest jednorazowo.

Inwestycja- 3-kilometrowyodcinek drogi wojewódzkiej nr 668 remontowany

Całkowita wymiana nawierzchni oraz istniejących zjazdów, a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Klimaszewnicy przeprowadzany zostaje remont ponad trzykilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 668 Piątnica Poduchowna–Przytuły-Osowiec. Droga nr 668 z Piątnicy Poduchownej do Osowca nie przechodziła poważniejszych remontów od kilkudziesięciu lat, przez co zaczęły pojawiać się liczne uszkodzenia, wyboje i koleiny. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków województwa podlaskiego, a jej koszt to około 2,5 mln zł. Sama modernizacja ponad trzykilometrowego odcinka ma zostać zrealizowana do 15 grudnia 2020 roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe