Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 160 - [VIDEO]

  • 28.11.2020, 14:20 (aktualizacja 28.11.2020, 14:39)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 160 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Chaos informacyjny w sprawie dyspozytorni na Mazowszu trwa

Chaos informacyjny w sprawie dyspozytorni na Mazowszu trwa. Zgodnie z planami strony rządowej, od 1 stycznia 2021 r. region miał zostać podzielony nie na 5 jak dotychczas, a tylko na 3 rejony operacyjne. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwili się radni województwa mazowieckiego i władze pogotowia. Nie kryli więc zadowolenia, kiedy 17 listopada stacje pogotowia otrzymały informację, że NFZ zamierza jednak aneksować dotychczasowe umowy z pogotowiem dotyczące pracy dyspozytorni na dotychczasowych zasadach. Niestety, już trzy dni później, 20 listopada mazowiecki oddział NFZ ogłosił konkurs na działalność ratownictwa, ale okres obowiązywania umów miał wynosić tylko od 1 stycznia do 31 marca 2021 roku. Nie było zatem już mowy o roku. 24 listopada marszałek otrzymał od służb wojewody do zaopiniowania projekt planu działania ratownictwa medycznego. I tu kolejna informacja, projekt ten zakłada – o co apelowali ratownicy i samorząd województwa – utrzymanie 5 dyspozytorni. Ale ma to obowiązywać do końca marca 2021 roku w trzech lokalizacjach – 2 w Radomiu, 2 w Siedlcach, 1 w Warszawie. Przedstawiony do zaopiniowania projekt aktualizacji planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa mazowieckiego w praktyce oznacza likwidację dyspozytorni medycznych w Ostrołęce i Płocku.

Nowe decyzje rządu. Warszawa i powiaty ościenne odcięte od funduszy

18 listopada o urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego dotarło pismo Tadeusza Kościńskiego – ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej dotyczące objęcia regionu NUTS 2 – mazowieckiego regionalnego, Programem Operacyjnym Polska Wschodnia na lata 2021 – 2027.  Gdyby na tym kończyło się pismo, można by potraktować je, jako formę troski strony rządowej o region. Tak jednak nie jest. Drugą ręką strona rządowa zamierza ukarać Warszawę i okoliczne powiaty, odcinając je od bardzo potrzebnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. 

 

 

Jest budżet województwa mazowieckiego na 2021 rok. Ponad miliard złotych na inwestycje

Ponad miliard złotych. To środki, które według projektu budżetu Mazowsza w 2021 popłynąć mają na inwestycje. W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze czytanie budżetu. 


Projekty w ramach pierwszego w historii Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wybrane

Ponad miliard złotych. To środki, które według projektu budżetu Mazowsza w 2021 popłynąć mają na inwestycje. W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze czytanie budżetu. 


Samorząd województwa odpowiada na stanowisko radnych PiS z Węgrowa 

Zgodnie z linią partii, radni Węgrowa z PiS opowiedzieli się za podziałem województwa. Województwa, które przez ostatnich ponad 20 lat wspierało setki inwestycji i działań na terenie ich powiatu i miasta. Wniosek w tej sprawie złożyła przewodnicząca Klubu PiS Beata Gashi. Poparło go 10 radnych. 5 było przeciw.  - Przyjęte przez radnych PiS stanowisko to smutny – choć na szczęście odosobniony – przykład, jak polityka centralna niszczy samorządy, solidarność i zdrowy rozsądek – przyznaje Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe