Ulice Wiejska i 3 Maja oficjalne oddane do użytku [VIDEO]

  • 03.12.2020, 17:15 (aktualizacja 03.12.2020, 17:22)
  • Red
Ulice Wiejska i 3 Maja oficjalne oddane do użytku [VIDEO]
Ulice Wiejska wraz z przybocznym parkingiem oraz 3 Maja oficjalnie zostały oddane do użytku. To jedne z wielu inwestycji drogowych, mające poprawić infrastrukturę w Łomży, która wpływać ma na komfort mieszkańców jak i rozwój gospodarczy samego miasta.

W oficjalnym otwarciu ulic udział brali m.in. Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży,Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm RP, Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego czy  Elżbieta Olejniczak-Bazydło, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Zdaniem posła Lecha Antoniego Kołakowskiego realną oceną działań kadencji samorządów jest wielkość pozyskanych środków, a te sprawiają, iż Łomża coraz bardziej staje się nowoczesnym miastem.

Nowo powstały parking przy ul. Wiejskiej jest również ważny z perspektywy pracowników Powiatowego Urzędu Pracy.

Sama inwestycja okazała się jedną z trudniejszych, jakie przeprowadzono w tym roku. Jednym z  priorytetów przy jej realizowaniu było zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom łomżyńskich dróg.

Podczas uroczystego otwarcia ulic Wiejskiej i 3 maja przekazano również pieniądze na cele statutowe dla placówek oświaty. Tym razem 3 tys. zł trafiły do Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, a symboliczny czek odebrała Bożena Dziekońska, dyrektor placówki.

Władze miasta zapowiedziały dalsze aplikowanie o środki zewnętrzne na poprawę miejskiej infrastruktury. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych miasto Łomża wyremontowało i zmodernizowało łącznie 16 ulic. Koszt wszystkich inwestycji wyniósł ponad 6 mln zł, z czego dofinansowanie to 2,5 mln zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe