Zarząd woj. podlaskiego negocjuje z POLREGIO sp. z o.o.

  • 07.12.2020, 09:36 (aktualizacja 07.12.2020, 09:38)
  • Red
Zarząd woj. podlaskiego negocjuje z POLREGIO sp. z o.o.
W budżecie województwa na 2021 rok zarząd województwa podlaskiego zaplanował rekordowe środki na krajowe pasażerskie przewozy kolejowe, które wynoszą 38 mln zł. W tym roku było to nieco ponad 30 mln zł. Zwiększenie tej kwoty ma być odpowiedzią na sugestie i potrzeby m.in. związkowców z POLREGIO i organizacji transportowych. Środki te pozwolą uruchomić nowe linie, w tym takie, których nie było w naszym regionie od 30 lat, np. Białystok – Hajnówka czy Bielsk Podlaski – Hajnówka.

Jak informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, obecnie prowadzone są negocjację umowy z  POLREGIO Sp. z o.o. Podlaskim władzom zależy na podpisaniu długoterminowej umowy, ale jej zawarcie łączyć się ma z szeregiem kwestii prawnych i finansowych, niezwiązanych z decyzjami obecnego zarządu województwa. Podpisując umowę, należy również mieć na uwadze możliwości inwestycyjne województwa podlaskiego w nowej perspektywie funduszy UE 2021 – 2027.

Jeśli chodzi o transport autobusowy to w 2021 roku planowane jest zasilenie PKS Nova rekordową kwotą 15 mln zł (w tym roku takiego wsparcia nie było). Dzięki tym środkom spółka będzie mogła zrealizować połączenia o długości ok. 4 mln km, a w rezultacie utrzymać także prawie tysiąc miejsc pracy w naszym regionie.

W związku z pandemią COVID-19, przewoźnicy autobusowi, a także kolejowi zawieszali niektóre połączenia.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe