Pieśni Fryderyka Chopina - pożegnanie „Jesieni z Chopinem"

  • 13.12.2020, 10:24
  • Red
Pieśni Fryderyka Chopina - pożegnanie „Jesieni z Chopinem"
Dzisiaj, w niedzielę odbędzie się ostatnia transmisja live z cyklu „Jesień z Chopinem”. W trakcie występu usłyszeć będzie można Pieśni op. 74 w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także fragmenty książki Aleksandry Zgorzelskiej „Nazywam się Fryderyk Chopin”. Koncert rozpoczyna się o godz. 15.00 i transmitowany będzie na kanale YouTube OiFP.

Pieśni to jedne z najbardziej popularnych utworów Chopina, również dzięki słowom naszych romantyków, do poezji których powstawała muzyka, choćby „Życzenie” do słów Stefana Witwickiego (rozpoczynająca się od słów „Gdybym to ja była słoneczkiem na niebie”) czy też „Precz z moich oczu!” do wiersza Adama Mickiewicza. Wyjątkiem jest „Piosnka litewska” do ludowego tekstu litewskiego w polskim przekładzie. Podczas niedzielnej transmisji usłyszymy je w wykonaniu: Joanny Motulewicz – mezzosopran, Moniki Ziółkowskiej – mezzosopran, Macieja Nerkowskiego – baryton, z akompaniamentem fortepianu w wykonaniu Anny Krzysztofik-Buczyńskiej i Kariny Komendery. Fragmenty książki Aleksandry Zgorzelskiej „Nazywam się Fryderyk Chopin” recytować będą Bartłomiej Łochnicki i Rafał Supiński.

 

Soliści:

Joanna Motulewicz

Monika Ziółkowska

Maciej Nerkowski

Bartłomiej Łochnicki

Rafał Supiński

Fortepian:

Anna Krzysztofik -Buczyńska

Karina Komendera

Program:

Fryderyk Chopin – Pieśni op. 74

(Gdzie lubi, Dwojaki koniec, Smutna rzeka, Leci liście z drzewa, Piosnka litewska, Życzenie, Poseł, Czary, Moja pieszczotka, Pierścień, Hulanka)

Recytacja fragmentów książki Aleksandry Zgorzelskiej „Nazywam się Fryderyk Chopin” (wyd. Media Rodzina).

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe