Woj. podlaskie zaprezentuje swoje walory na EXPO 2020 w Dubaju

  • 15.12.2020, 09:03
  • Red
Woj. podlaskie zaprezentuje swoje walory na EXPO 2020 w Dubaju
Województwo podlaskie jest jednym z dziesięciu regionów Polski, które zaprezentuje swoje walory w Polskim Pawilonie na planowanej w przyszłym roku Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Podczas przedsięwzięcia zaprezentuje się ponad 200 państw i organizacji międzynarodowych. W związku z całą inicjatywą odbyło się spotkanie podlaskich władz wraz partnerami kampanii.

Oprócz Urzędu Marszałkowskiego w przyszłorocznej Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju udział wezmą także Politechnika Białostocka, Fundacja Unitalent Grupy Unibep, a także Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy. Partnerzy wspólnie opracowali i realizują koncepcję regionalnej prezentacji o nazwie Xylopolis. Uczestnicy wystawy będą mogli obejrzeć ją w dniach 15-24 października przyszłego roku.

Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego dziękował uczestnikom spotkania za kilkuletnią pracę nad projektem i za wkład włożony w przedsięwzięcie. W spotkaniu udział wzięła również Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, p.o. dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP.

- Mam nadzieję, że pandemia w 2021 roku albo się skończy, albo będzie na tyle znikoma, że umożliwi nam pokazanie walorów województwa podlaskiego, Politechniki Białostockiej: nie tylko potencjału nauki, kultury, czy gospodarki regionu, ale przede wszystkim ludzi, którzy mają wspaniałe pomysły i zainspirowali nas do tego, co chcemy pokazać w Dubaju- mówi marszałek.

 

Dodał, że podlaska prezentacja, ale także formuła jej funkcjonowania po zakończeniu wystawy, to pomysł wyjątkowy, który „może wpisać się w kanony tego typu przedsięwzięć nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.”

Województwo podlaskie zaprezentuje się na EXPO 2020 obok dziesięciu innych regionów Polski, w ramach ekspozycji czasowej Pawilonu Polskiego funkcjonującego pod hasłem „Kreatywność inspirowana naturą”.

EXPO 2020 będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim, według zapowiedzi organizatorów, aspirującą do tego, by stać się największym show w historii. Zgodnie z decyzją Biura Wystaw Światowych, ze względu na pandemię COVID19, EXPO 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021rroku a 30 marca 2022 roku.

Podczas przyszłorocznej wystawy zaprezentuje się ponad 200 państw i organizacji międzynarodowych. Szacuje się, że odwiedzi ją 18 mln gości, którzy złożą 25 mln wizyt.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe