Kronika Województwa Podlaskiego 648 [VIDEO]

  • 18.12.2020, 15:24 (aktualizacja 18.12.2020, 15:25)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 648 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Podsumowanie 2020 roku

Zarząd województwa podsumował swoją działalność w 2020 roku. Zdaniem podlaskich władz do największych sukcesów zaliczyć można pozyskanie funduszy zewnętrznych czy zminimalizowanie skutków pandemii dla gospodarki regionu, w tym wsparcie służby zdrowia. W 2020 roku przeznaczono także blisko 9 mln zł na kulturę fizyczną i sport. W tegorocznej działalności zarządu równie istotną kwestią była promocja samego województwa. To m.in. Gala Podlaska Marka 2019, Letnia Trasa Koncertowa Dwójki w Augustowie czy koncert „Narodowe Święto Niepodległości” z udziałem artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej, który transmitowany był poza granicami kraju. Ponadto stworzono projekt „Podlaskie. Naturalna droga rozwoju”, którego budżet wynosi 8 mln zł. Przedsięwzięcie promować ma podlaską gospodarkę.

 

Kultura- Nowa dyrektor w OiFP

W Operze i Filharmonii podlaskiej odbyło się spotkanie dotyczące bieżącej sytuacji finansowej, koncepcji zarządzania czy kierunku rozwoju placówki. Oficjalnie przedstawiono również nową dyrektor instytucji. Violetta Bielecka na stanowisku dyrektora zastąpiła Ewę Iżykowską-Lipińską, która z pełnionej funkcji zrezygnowała z powodów osobistych. Violetta Bielecka obowiązki dyrektora będzie pełniła do czasu konkursu na to stanowisko, który prawdopodobnie przeprowadzony zostanie w połowie 2021 roku.

Wydarzenie- Remont drogi powiatowej Wizna-Jedwabne

W Wiźnie nastąpiło uroczyste przekazanie placu budowy drogi powiatowej 19 61B prowadzącej z Wizny do Jedwabnego. W projekt zaangażowanych jest pięć podmiotów. Samorządy Wizny i Jedwabnego, Powiatu Łomżyński, Województwo Podlaskie oraz Skarb Państwo za sprawą Funduszu Dróg Samorządowych. Droga powiatowa 19 61B od blisko 50 lat nie przechodziła poważniejszych remontów. Wartość ogólna przedsięwzięcia to 12,5 mln zł. Ok. 50 % pochodzić będzie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Natomiast wkład województwa podlaskiego wynosi 2,5 mln zł. Zakończenie prac remontowych przewidywany jest pod koniec 2021 roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe