Świąteczne sukcesy Anieli

Aniela Galińska, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Return" Łomża, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zajęła trzecie miejsce w singlu i pierwsze w grze deblowej w Turnieju Tenisa Skrzatek (dziewczęta do lat 12) w Warszawie.

Jak informuje działacz i szkoleniowiec Returnu Tomasz Waldziński, tenisistka po pierwszej wolnej rundzie przysługującej rozstawionym zawodniczkom w drugiej wygrała z Ewą Gacek (Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club) 6:1 6:1. W kolejnym meczu 6:2 6:3 ograła Julię Koper (WSG Academy –Warsaw Sports Group). W walce o finał 5:7 1:6 uległa Idze Piotrowskiej (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa.

W deblu natomiast Aniela Galińska wspólnie z Magdą Rybkowską (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak) wygrały cały turniej. W pierwszej rundzie pokonały debel Julia Koper (WSG Academy – Warsaw Sports Group) / Adrianna Utrata (Warszawski Klub Tenisowy Mera) 6:3 6:0, w półfinale - Iga Piotrowska (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) / Zuzanna Stryjek (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) 6:0 6:2, a w finale parę Anna Bochwic (KT Break Warszawa) / Marie Charlotte Monnier (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) 6: 3:6 [10-3]

- W turnieju chłopców bardzo dobrze zaprezentował się również nasz tenisista Bartek Biedrzycki, który po dwóch wygranych pojedynkach w ćwierćfinale przegrał 1:6 4:6 z turniejową jedynką Bartkiem Raztawickim (Matchpoint Żyrardów) - dodaje Tomasz Waldziński.

W zawodach wzięło udział 64 tenisistów a organizatorem imprezy był Klub Tenisowy KT Break Warszaw