czwartek, 25 kwietnia 2024 13:39

SP9 z kolejnym medalem w koszykówce chłopców

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza w Łomży odniosła kolejny sukces. Po brązowym medalu w Igrzyskach Dzieci przyszedł czas na finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców klas VII-VIII. Tutaj również drużyna "dziewiątki" na białostockim parkiecie wywalczyła trzecie miejsce. W tym samym turnieju oczko niżej uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży.

Po półrocznych zmaganiach na parkietach województwa podlaskiego do finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej awansowały najlepsze drużyny z regionu: SP 47 Białystok, SP 19 Białystok, SP 10 Łomża i SP 9 Łomża.

Po emocjonujących pojedynkach finałowych (grano systemem „każdy z każdym”), bezkonkurencyjna okazała się drużyna z SP 47 Białystok i to ona ostatecznie została zwycięzcą tegorocznych rozgrywek wojewódzkich. Trzecie miejsce zdobyła drużyna – SP 9 Łomża, która nieznacznie przegrała mecz o srebrny medal z SP 19 Białystok.

Zespół SP 9 Łomża trenowana przez Wojciecha Kamińskiego występowała w składzie: Anusewicz Łukasz, Górski Jakub, Wileński Bartosz, Konopka Dominik, Smugarzewski Kacper, Szymanowski Jakub, Ciwoniuk Jakub, Dembek Mateusz, Korwek Bartosz.

4.SP 10 Łomża

Najlepszym zawodnikiem SP 9 Łomża uznano Łukasza Anusewicza, a  SP 10 Dawida Niedziałkowskiego.

Po końcowym gwizdku swojej dumy i zadowolenia z występu swoich podopiecznych nie krył trener SP9 Wojciech Kamiński.

- Turniej pokazał, że chłopcy z „dziewiątki” potwierdzili swoją klasę i że już od ponad dwudziestu lat należą do czołowych zespołów w województwie podlaskim. Jadąc do Białegostoku naszym głównym celem było wywalczenie medalu co nam się udało i z czego się bardzo cieszę. Jeszcze raz chłopcy udowodnili, że można na nich liczyć i stawiać im wysokie cele. Po wcześniejszym brązowym medalu ich młodszych kolegów podtrzymali dobrą passę i też wywalczyli brązowy medal. Zbliżające się święta będą dla mnie bardzo wesołe i radosne. Nie zawsze zdobywa się dwa medale dzień po dniu- mówi Wojciech Kamiński.

Wszystkie mecze odbywały się na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.