Kronika Województwa Podlaskiego 649 [VIDEO]

  • 25.12.2020, 11:03 (aktualizacja 25.12.2020, 11:05)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 649 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Bitwa Niemieńska. Pamiątkowe tablice dla samorządów

Czternaście podlaskich samorządów otrzymało specjalne tablice upamiętniające miejsca związane z Bitwą nad Niemnem w 1920 roku. To inicjatywa zarządu województwa podlaskiego i radnych wojewódzkich związana z 100. rocznicą zwycięstwa Polski nad bolszewikami. Tablice upamiętniające tamte wydarzenia trafiły m.in. gmin: Sidra, Kuźnica Białostocka, Nowy Dwór, Lipsk, Sztabin, Płaska, Krasnopol, Giby oraz do powiatów suwalskiego i sejneńskiego. Według historyków Bitwa Niemieńska była decydującą bitwą wojny polsko-bolszewickiej. Był to drugi zasadniczy sukces militarny Wojska Polskiego w kontrofensywie przeciw Armii Czerwonej po zwycięskiej Bitwie Warszawskiej.

Wydarzenie- 206 mln zł na przewozy kolejowe w regionie

Władze województwa podlaskiego podpisały 4-letnią umowę z przedsiębiorstwem Polregio na wykonanie przewozów kolejowych w regionie na kwotę ponad 206 mln zł. Dzięki umowie pociągi spółki będą mogły przemierzyć łącznie ponad 9 mln kilometrów w województwie podlaskim. Umowa wejdzie w życie pierwszego stycznia, a dzięki niej zostaną uruchomione połączenia kolejowe również na trasach, na których ruch nie odbywał się od 30 lat. Ponadto każdego dnia realizowane będzie połączenie na trasie Białystok – Kowno.

 

Zdrowie- 451 tys. zł dla szpitala w Siemiatyczach

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach otrzymał 451 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego. Środki pozwolą m.in. zakupić nowy ambulans. Co więcej, zbudowana zostanie także wewnętrzna instalacja tlenowa w podlegającej szpitalowi, placówce opiekuńczej w Bacikach Średnich. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach otwarty został w 1974 roku. Obecnie jest w nim miejsce dla ok. 160 pacjentów. Placówka liczy również 5 oddziałów m.in. Chirurgiczny z Pododdziałem Ortopedycznym, Położniczo-Ginekologiczny, Wewnętrzny, Pediatryczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Zdrowie- Terenowy oddział RCKiK w Łomży już otwarty

Terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży oficjalnie został otwarty. Placówka znajdująca się przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest pierwszą tego typu w mieście, a sama inwestycja wyczekiwana była przez wiele lat. Terenowy oddział krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Łomży jest piątą placówką w województwie podlaskim. Oprócz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, znajdują się jeszcze oddziały w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, a także w Suwałkach.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe