Nowoczesny RTG w Szpitalu w Kolnie

  • 28.12.2020, 09:10 (aktualizacja 28.12.2020, 09:28)
  • Red
Nowoczesny RTG w Szpitalu w Kolnie
Szpital Ogólny w Kolnie w grudniu br. zakupił i uruchomił nowy aparat RTG ze stacją diagnostyczno-lekarską. Zakupiony sprzęt za blisko 2 mln zł zastąpił dotychczas używany 13-letni. Kwota w całości pokryta została z dotacji udzielonej przez Ministerstwo Zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

W grudniu 2020 roku Szpital Ogólny w Kolnie zakupił i uruchomił nowy aparat RTG ze stacją diagnostyczno-lekarską. Całkowita wartość sprzętu to blisko 2 mln zł, a koszt inwestycji w całości pokryty został przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Aparat RTG ze stacją diagnostyczno-lekarską to nowoczesny technologia cyfrowego obrazowania diagnostycznego. Do wykonania wysokiej jakości obrazów potrzebuje zaledwie niskiej dawki promieniowania, a przy tym zapewnienia komfortowe warunki badania dla pacjenta oraz technika.

Ułatwia pozycjonowanie diagnozowanej osoby w czasie badania oraz wykonywanie zdjęć pacjentom np. na wózkach inwalidzkich.

Dzięki temu sprzętowi szpital może wykonywać badania całej sylwetki pacjenta, które do tej pory nie były dostępne. Teraz mogą być obsługiwani pacjenci ze schorzeniami ortopedycznymi: kręgosłupa, stawów biodrowych, kolanowych i stóp. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 198 800,00 zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe