Przedsiębiorcy zostaną poinformowani o bilansie ich konta na koniec roku [VIDEO]

  • 07.01.2021, 13:09 (aktualizacja 07.01.2021, 13:10)
  • Red
Przedsiębiorcy zostaną poinformowani o bilansie ich konta na koniec roku [VIDEO]
Pod koniec tygodnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wysyłkę informacji z podsumowaniem wpłat przekazanych w 2020 roku przez płatników składek na indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). Przedsiębiorcy będą mogli sprawdzić jak wyglądały rozliczenia ich firm z ZUS i jakie jest saldo na ich koncie na koniec 2020 roku. W tym roku informacje zostaną udostępnione przede wszystkim na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Informacje o saldzie i rozliczeniu wpłat otrzyma kilka mln płatników. Przedsiębiorcy dowiedzą się, czy na ich koncie w ZUS jest nadpłata, czy niedopłata, czy też konto jest rozliczone na zero. W informacji będzie podana łączna kwota wpłat przekazanych w ubiegłym roku oraz wskazane należności jakie zostały rozliczone tymi wpłatami. Płatnicy, którzy spłacają zadłużenie w układzie ratalnym otrzymają informację, jaka kwota pozostała im jeszcze do spłaty.

 

- Warto przypomnieć, że niedopłatę, którą ma na koncie płatnika można rozłożyć na raty. Jeżeli przedsiębiorca nie jest w stanie jednorazowo jej spłacić może złożyć wniosek o ulgę. W tym celu należy skontaktować się z doradcą ds. ulg i umorzeń, który przedstawi najkorzystniejsze warunki pokrycia zadłużenia. Doradca pomoże również w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Numery telefonów kontaktowych do naszych doradców są dostępny na stronie internetowej www.zus.pl Możemy również porozmawiać z doradcą podczas wideospotkania wcześniej umawiając e-wizytę. – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe