Zmiany w Zarządzie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol

  • 08.01.2021, 09:26 (aktualizacja 08.01.2021, 09:30)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Zmiany w Zarządzie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol
Od 1 stycznia Wiceprezesem Zarządu ds. Produkcji SM Mlekpol został Zbigniew Groszyk, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Zakładu Produkcyjnego w Grajewie. Wielkość Spółdzielni oraz konieczność sprostania dynamicznym zmianom rynkowym były podstawą powołania Wiceprezesa ds. Produkcji.

W ramach swoich obowiązków nowy Członek Zarządu będzie odpowiadał m.in. za nadzór nad przetwórstwem mleka, serwatki i innych produktów, rozwój dotychczasowego asortymentu, wdrażanie innowacji technologicznych, racjonalne wykorzystanie zdolności przetwórczych, zużycie opakowań i środków myjących oraz automatyzację procesów produkcyjnych.

- Zbigniew Groszyk pracuje w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol od blisko 25 lat, podczas których dał się poznać nie tylko jako znakomity specjalista, posiadający wiedzę i doświadczenie, ale również jako wspaniały człowiek. Dlatego jestem przekonany, że nasza współpraca będzie układa się harmonijnie i zgodnie, a realizacja stojących przed nami zadań i wyzwań będzie powodem do dumy i satysfakcji – mówi Edmund Borawski, prezes zarządu SM Mlekpol.

Zbigniew Groszyk jest związany ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol od 25 lat. W 1996 r., po ukończeniu studiów na kierunku Technologia Żywności, o specjalności Przetwórstwo Mleka, podjął pracę w zakładzie SM Mlekpol w Grajewie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał jako operator maszyn, a następnie kierownik zmiany produkcyjnej. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i konsekwencji w działaniu już po 5 latach otrzymał propozycję objęcia stanowiska Dyrektora Zakładu Produkcyjnego w Grajewie. Podczas pełnienia swojej funkcji przyczynił się do rozwoju grajewskiego zakładu – w tym czasie m.in. ponad czterokrotnie wzrósł skup mleka, a poczynione inwestycje pozwoliły dostosować produkcję do nowych oczekiwań konsumentów i wymagań rynku. Wśród kluczowych działań wymienić można m.in.: kilkukrotną rozbudowę działu UHT (zwiększenie mocy produkcyjnych), budowę nowej masłowni w 2004 r., uruchomienie wydziału konfekcjonowania sera w 2011 r. oraz działu produkcji serka ziarnistego wiejskiego i grani w 2012 r. Od 2021 r.

Zarząd Spółdzielni tworzą: Edmund Borawski (Prezes Zarządu), Sławomir Olszewski (Wiceprezes) oraz nowo wybrany Zbigniew Groszyk (Wiceprezes ds. produkcji).

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe