Dwóch litwinów chciało oszukać przedsiębiorcę z Łomży [FOTO]

  • 08.01.2021, 10:26 (aktualizacja 08.01.2021, 10:32)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Dwóch litwinów chciało oszukać przedsiębiorcę z Łomży [FOTO]
Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łomży właściciel jednej z łomżyńskich firm usługowych zachował czujność i nie dopuścił do oszustwa. Łączna wartość strat wynosiłaby niemal dwieście tysięcy złotych. Do sprawy łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Litwy, którzy poruszali się tirem ze skradzionymi numerami rejestracyjnymi.

Dwóch obywateli Litwy przyjechało po odbiór towaru do magazynu jednej z łomżyńskich firm handlowych. Poruszali się samochodem ciężarowym wraz z naczepą. Okazało się, że mężczyźni podszywając się za inną firmę chcieli odebrać towar. Właściciel firmy zauważył jednak nieprawidłowo zamontowane tablice rejestracyjne w pojeździe. Wzbudziło to jego podejrzenia i natychmiast wezwał łomżyńskich policjantów. Po przyjechaniu na miejsce mundurowi ustalili, że tablice są kradzione, a mężczyźni próbowali dokonać oszustwa. Okazali się nimi 26 i 33 letni obywatele Litwy. Mężczyźni natychmiast trafili do policyjnego aresztu.

Łączna wartość strat wynosiłaby niemal dwieście tysięcy złotych. Dzień później, mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież tablic rejestracyjnych oraz za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe