Kronika Województwa Podlaskiego 651 [VIDEO]

  • 08.01.2021, 14:12 (aktualizacja 08.01.2021, 14:13)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 651 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Szczepienia przeciw COVID-19 w Łomży

W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży rozpoczęły się szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W pierwszym transporcie do placówki trafiło 150 dawek szczepionki, a zaszczepionych zostało 20 osób w tym lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci. Pierwsza partia 10 tys. szczepionek została przekazana do 72 spośród 509 szpitali węzłowych wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Logistyką dostarczania szczepionek zajmuje się Agencja Rezerw Materiałowych. Do końca stycznia do Polski trafić ma 1,5 mln dawek szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

 

Sport- Lowlanders Białystok ulubioną drużyną w woj. podlaskim

Futboliści z Lowlanders Białystok zostali wybrani ulubioną drużyną w województwie podlaskim. To pierwsza edycja Wielkiego Turnieju Województwa Podlaskiego, w którym swoje głosy oddawali kibice i sympatycy poszczególnych zespołów z regionu. W Wielkim Turnieju Województwa Podlaskiego udział wzięło 16 zespołów z regionu. Przez miesiąc miłośnicy sportu głosowali na ulubioną drużynę. Łącznie kibice oddali ponad 10 tys. głosów, a posty zgromadziły ponad 300 tys. wyświetleń.

Kultura- Konkurs plastyczny „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę” rozstrzygnięty

Szesnastu uczniów podlaskich szkół podstawowych nagrodzono w konkursie plastycznym „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę”. Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a zadaniem uczestników było zilustrowanie zmian, jakie zaszły w naszym regionie dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich. Do konkursu łącznie wpłynęło 66 prac plastycznych, a wśród nagród znalazły się m.in. notebooki, smart fony czy elektryczne hulajnogi. Ich fundatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe