Papierosy bez akcyzy ukryte w mieszkaniu i garażu

  • 09.01.2021, 11:17
  • Red
Papierosy bez akcyzy ukryte w mieszkaniu i garażu
Funkcjonariusze podlaskiej KAS wraz z białostockimi policjantami zabezpieczyli ponad 3400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali 60-latkę i jej 40-letniego syna. Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że 60-latka i jej 40-letni syn mogą zajmować się handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Do zatrzymania podejrzanych doszło wczoraj, na osiedlu Dziesięciny, podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku i policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą białostockiej komendy.

W trakcie przeszukania, w wynajmowanym przez mężczyznę garażu, śledczy znaleźli ponad 1100 paczek papierosów. Z kolei w mieszkaniu zatrzymanej 60-latki znajdowało się kolejnych 2300 paczek papierosów różnych marek.

Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

red_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe