Województwo podlaskie najlepsze w Polsce

  • 11.01.2021, 15:28
  • Red
Województwo podlaskie najlepsze w Polsce
Województwo podlaskie w ubiegłym roku zanotowało największy wzrost produkcji przemysłowej w porównaniu do innych województw w całym kraju. Badania prowadzono w okresie I-XI 2020 roku w porównaniu z I-XI 2019 roku.

Województwo podlaskie uzyskało najlepszy wynik w całej Polsce. W porównaniu z innymi województwami osiągnęliśmy najwyższy wzrost w produkcji przemysłowej. Wynik ten z pewnością może cieszyć tym bardziej, że pod lupą znalazł się okres, gdy na całym świecie panowała pandemia SARS-CoV-2, a więc okres I-XI 2020 roku w porównaniu z I-XI 2019 roku.

Mimo to koronawirus nie przeszkodził we wzroście produkcji przemysłowej. Przemysł z silnym w naszym regionie sektorem spożywczym zwiększył się o 5,4 proc. Dla porównania drugie w tym zestawieniu województwo mazowieckie uzyskało 4,8 proc. Z kolei w Dolnośląskim współczynnik ten wyniósł 2,9 proc.

Najgorzej pod tym względem jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie produkcja przemysłowa spadła aż do -16,4 proc. Drugie od końca jest województwo śląskie z wynikiem -10,4, a dalej Podkarpacie z -7,1 proc.

Natomiast jeśli chodzi o zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw tu również nasz region znajduje się w czołówce. Z wynikiem 0,1 proc. plasujemy się za województwem wielkopolskim, w którym zatrudnienie wyniosło 1,7 proc. oraz mazowieckim 0,4 proc.

W tej materii także najgorzej jest na Warmiach i Mazurach, gdzie zatrudnienie to -7,8 proc. Następne jest województwo opolskie, a więc -3,9 proc. oraz województwo kujawsko-pomorskie, -3,2 proc.

Uzyskany wzrost produkcji przemysłowej w województwie podlaskim na pewno może napawać optymizmem na przyszłość.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe