Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyjaśnia

  • 11.01.2021, 16:47
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyjaśnia
Jak informował łomżyński magistrat, mieszkańcy osiedla Górka Zawadzka złożyli w Urzędzie Miejskim w Łomży petycję kierowaną do prezesa zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w której sprzeciwiają się planom budowy trzech nowych bloków w rejonie ulicy Staffa. Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy ŁSM złożyła w Urzędzie Miejskim pod koniec ubiegłego roku. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wystąpiła o wydanie warunków zabudowy działek o numerach 10481/18 i 10797/18. Na tym terenie, położonym przy ul. Staffa, spółdzielnia planowała budowę trzech budynków mieszkalnych wielolokalowych.
 Po petycji ponad 250 mieszkańców, sprzeciwiających się tej inwestycji zarząd spółdzielni wyjaśnia i zmienia plany.

W wyjaśnieniu zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tłumaczy, iż chcąc poinformować mieszkańców o zamiarze rozpoczęcia prac planistycznych budowy nowych budynków, wywiesił ogłoszenia na klatkach schodowych informujące o wystąpieniu o wydanie decyzji w warunkach zabudowy. Według ŁSM nie jest to równoznaczne z rozpoczęciem inwestycji. Zaskoczeniem dla zarządu był fakt, że mieszkańcy wyrazili swoją opinię na temat przedstawionej im koncepcji urbanistycznej poprzez media i kierując petycję do prezydenta miasta, a nie do organów spółdzielni. 

Ostatecznie mieszkańcy protestujący przeciw budowie trzech nowych bloków przy ulicy Staffa spotkali się z zarządem spółdzielni. Po rozmowach zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wycofał wnioski skierowane do prezydenta miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Ze swych planów jednak całkowicie nie rezygnuje. Po wysłuchaniu opinii zarząd poinformował, iż ma zamiar wybudować jeden blok w okolicach bloków Staffa 6 i 10.

Poniżej publikujemy pełną treść wyjaśnienia. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe