Zmiany w PSK Nova. Są nowe połączenia

  • 12.01.2021, 09:27 (aktualizacja 12.01.2021, 09:32)
  • Red
Zmiany w PSK Nova. Są nowe połączenia
PKS Nova wprowadza zmiany i nowy rozkład jazdy. Spółka przywraca połączenia Łomża-Jedwabne-Radziłów, a także Białowieża-Bielsk Podlaski-Ciechanowiec-Ostrów Mazowiecka-Warszawa. Natomiast do odwołania zawieszone zostają kursy z Łomży do Białegostoku o godz. 8.00 oraz Łomża-Nadbory-Radziłów 15:40.

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za transport zaznacza, że dobre skomunikowanie naszego regionu jest niezbędne, a to wymaga ciągłego usprawniania.

- Musimy zadbać o zapewnienie takich połączeń, także autobusowych, aby każdy mieszkaniec bez problemu mógł dotrzeć w wybrane przez siebie miejsce przy jednoczesnej minimalizacji kosztów- mówi wicemarszałek.

 

Jak podkreśla Andrzej Mioduszewski, prezes PKS Nova, zmiany oprócz tych związanych z ograniczeniami wynikającymi z panującej epidemii COVID-19, spowodowane są głównie ideą optymalizacji połączeń autobusowych w regionie.

- Tworzymy nową siatkę połączeń. W tej chwili scalamy działania wszystkich oddziałów spółki w jedno, żeby wyeliminować powielanie kursów na tych samych odcinkach. Stąd m.in. przywracanie połączeń dalekobieżnych. Przykładowo, zamiast dwóch autobusów na krótszych trasach, pojedzie jeden, ale dalej– tłumaczy Andrzej Mioduszewski.

 

Od 11 stycznia zawieszona została obsługa linii Łomża-Białystok (godz. 8:00), Łomża-Nadbory-Radziłów (godz. 15:40) oraz ze względu na fatalny stan nawierzchni drogi Kruszyniany-Szaciły. Przywrócony natomiast będzie kurs Łomża-Jedwabne-Radziłów (odjazd o godz. 16:00).

Natomiast tydzień później, 18 stycznia wracają kursy na trasie: Białowieża-Bielsk Podlaski-Ciechanowiec-Ostrów Mazowiecka-Warszawa. Odjazdy z Białowieży o godz. 4:45 (poniedziałek-sobota), a w niedziele i święta o godz. 6:35. Powrót z Warszawy planowany jest o godz. 15:00.

W związku z dużymi zmianami w rozkładzie jazdy, a także dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, PKS Nova zachęca do każdorazowego sprawdzania aktualnych godzin kursowania autobusów na swojej stronie internetowej.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe