Pierwszy koncert w Nowym Roku w łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej

  • 13.01.2021, 09:23 (aktualizacja 13.01.2021, 09:31)
  • Red
Pierwszy koncert w Nowym Roku w łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej
Już jutro tj. 14 stycznia Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zagra swój pierwszy koncert w Nowym Roku. O godz. 18:30 na stronie internetowej instytucji wystąpią wokaliści: Barbara Lewicka (sopran) i Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton). Orkiestra zagra pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.

Barbara Lewicka współpracuje jako solistka z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Cappellą Gedanensis, chórem Cantores Veiherovienses, chórem Insieme z Krakowa, Teatrem Otwartym w Gdańsku, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z pianistą i satyrykiem Waldemarem Malickim. Brała udział w spektaklach operowych w Międzynarodowym Centrum Kultury św. Jana w Gdańsku. Występowała na Międzynarodowym festiwalu w Kalmar Lansmusiken w Szwecji, International Festival Musical Greetings „From The Faraway Country” w Izraelu.

Grzegorz Piotr Kołodziej zalicza się do grona śpiewaków, których śmiało można określić jako aktorów operowych. Laureat Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu polskiego na VIII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1999), a także Nagrody Głównej (recital w Londynie) pierwszej edycji Muzycznego Forum Młodych Gdańsk 2005. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Opera Island przy współpracy Opery Covent Garden, Operą Krakowską. Koncertuje również za granicą – Anglia, Litwa, Turcja, Włochy, Dania, Niemcy.

W programie koncertu znajdą się przeboje z najsłynniejszych musicali, między innymi ze „Skrzypka na dachu” Jerry’ego Bocka, „Upiora w operze” Andrew Lloyd Webbera, czy „My fair Lady” Fredericka Loewe.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe