Kronika Województwa Podlaskiego 652 [VIDEO]

  • 15.01.2021, 19:06 (aktualizacja 15.01.2021, 19:09)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 652 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Upamiętnienie Bitwy Niemeńskiej 1920 roku

Kolejne tablice upamiętniające miejsca Bitwy Niemeńskiej 1920 roku trafiły do podlaskich samorządów. Cała akcja ma związek z 100. rocznicą triumfu wojsk polskich w walkach z bolszewikami. Akcja upamiętniająca miejsca związane z Bitwą Niemeńską 1920 roku zainicjowana została przez Samorząd Województwa Podlaskiego. W  sumie przygotowano czternaście tablic, które ulokowane zostaną na terenie całego województwa. Na każdej z nich widnieje napis: „Miejsce pamięci Bitwy Niemeńskiej 1920 roku - dla upamiętnienia wszystkich, którzy złożyli daninę krwi i życia, w obronie niepodległości i suwerenności naszej ojczyzny, w stulecie chwalebnego zwycięstwa nad bolszewikami. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki".

 

Inwestycja- 3 mln zł na projekty lokalne

Zarząd województwa podlaskiego rozdysponował blisko 3 mln zł na projekty lokalne dla sześciu gmin z regionu, które odnowią zdegradowane tereny i zyskają szanse na lepsze wykorzystania istniejących budynków. Środki pochodzą z funduszy europejskich. Jednym z beneficjentów jest Wygoda w gminie Łomża. Powstanie tu Centrum Aktywności Lokalnej w budynku o powierzchni 330 metrów kwadratowych. Natomiast w sołectwie Sokole, utworzone zostanie miejsce do organizacji imprez i wydarzeń kulturowych. W Wasilkowie wybudowane zostaną nowe korty tenisowe. We wsi Kozińce w gminie Dobrzyniewo Duże w obrębie Wiejskiego Domu Kultury powstanie scena wraz z niezbędną infrastrukturą. Z kolei w Knyszynie środki przeznaczy się na zagospodarowanie przestrzeni rynku, a w Sokółce powstanie nowy park.

Inwestycja- Dotacje na działalność badawczo-rozwojową

Cztery podlaskie firmy rozwiną działalność badawczo-rozwojową dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wzięły one udział w konkursie na wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników badawczo-rozwojowych oraz rozwój działalności w przedsiębiorstwach. Jedną z firm, która otrzymała dotację jest IWET działająca w branży weterynaryjnej.Oprócz IWET,  dotację otrzymały dwie białostockie firmy: Ortotrauma oraz Hydrofast - Hydraulika Siłowa, a także EKO MILPAP z Podkamionki z gminy Sokółka. Dofinansowanie z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 3,7 mln zł, a łączna wartość wszystkich projektów wynosi ponad 6 mln zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe