Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 166 - [VIDEO]

  • 16.01.2021, 09:09 (aktualizacja 16.01.2021, 09:11)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 166 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Plany inwestycyjne samorządu Mazowsza dla subregionu płockiego

Ochrona zdrowia. To zdecydowanie obszar, który w 2021 roku zajmie największą pozycję w budżecie województwa mazowieckiego dla subregionu płockiego. Wszystko za sprawą budowy i wyposażenia Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, którego wartość szacowana jest na 90 milionów złotych. 

 

Nowa droga w Wilcznej

Bisko 8 milionów złotych w ubiegłym roku pozyskał subregion radomski na 74 inwestycje dotyczące ochrony gruntów rolnych i leśnych. Jednym z takich przykładów jest przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wilczna, w powiecie skaryszewskim. 

 

 

52 miliony dla subregionu ostrołęckiego w 2021 roku

Inwestycje w szpitalach, instytucjach kultury i remonty dróg. Tak przedstawia się plan na 2021 rok dla subregionu ostrołęckiego. W sumie z budżetu województwa mazowieckiego trafi tu blisko 52 miliony zlotych.

 

Podział Mazowsza? To ogromne zagrożenie i regres . Czyli rozmowa z profesorem Pawłem Swianiewiczem. 

Odkurzony przez Prawo i Sprawiedliwość pomysł podziału Mazowsza to wciąż niezwykle gorący temat. Jak twierdzi poseł Marek Suski projekt jest już gotowy, jedynie COVID-19 uniemożliwia przeprowadzenie nowych wyborów. Jednak konkretnych wizji i planów wciąż brak. O merytoryczne uzasadnienie pomysłu postanowiliśmy zapytać specjalistę polityki i finansów prof. Pawła Swianiewicza, kierownika katedry rozwoju i polityki lokalnej wydziału geografii i studiów regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Z jego analiz wynika, iż argumenty za podziałem województwa w krytycznej konfrontacji z twardymi danymi są aburdalne. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe