Za bary z ortografią [FOTO]

  • 16.01.2021, 09:16
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Za bary z ortografią [FOTO]
Osadzeni w całej Polsce mierzą się z VII Ogólnopolskim Dyktandem dla Osadzonych „Czerwony Bór 2020”. W rozpoczętym na przełomie roku wydarzeniu swoją gotowość zgłosili osadzeni z 39 jednostek.

Ogólnopolskie Dyktando dla Osadzonych „Czerwony Bór” to marka zdecydowanie rozpoznawalna w Polsce penitencjarnej. Jest to doskonała okazja do propagowania kultury języka ojczystego i zachęcania uczestników do podnoszenia znajomości zasad pisowni wyrazów oraz interpunkcji. Dyktando cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród osadzonych. 

Współorganizatorem dyktanda jest Okręgowa Komicja Egzaminacyjna w Łomży, która przygotowała tekst dyktanda i zajmie się sprawdzeniem nadesłanych prac w sposób obiektywny i jednolity. Egzaminatorzy OKE przy ocenianiu prac wezmą pod uwagę poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, zadecydują o wadze popełnianych błędów.  

Konkurs rozpoczęto jeszcze w starym 2020 roku kiedy to ogłoszono regulamin konkursu a chętnym jednostkom penitencjarnym przesłano tekst dyktanda w formie pliku dźwiękowego. Nad prawidłowym przebiegiem ortograficznych zmagań czuwają funkcjonariusze Służby Więziennej przy zachowaniu całkowitej bezstronności. Osadzeni po odsłuchaniu i zapisaniu tekstu będą mieli 5 minut na sprawdzenie i naniesienie ewentualnych poprawek. 

Ogłoszenie wyników odbędzie się w lutym 2021r. Osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i słowniki, a triumfator oprócz nagrody głównej otrzyma tytuł Mistrza Ortografii 2020.   


kpt. Dariusz Śmiechowski

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe