Koncert kolędowy NA ŻYWO [VIDEO]

  • 17.01.2021, 18:17
  • Tylko dobre informacje
Koncert kolędowy NA ŻYWO [VIDEO]
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie. Podczas koncertu on-line na stronie internetowej www.filharmonia.lomza.pl wystąpią: Małgorzata Trojanowska (sopran) i Jacek Szymański (tenor). Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

 Małgorzata Trojanowska jest laureatką wielu konkursów wokalnych, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010/11, stypendystką prezydenta Ełku 2020. Współpracuje ze znakomitymi dyrygentami i zespołami filharmonicznymi w całej Polsce oraz za granicą. W sierpniu 2020 roku ukazała się jej solowa płyta Głos duszy z utworami poświęconymi Najświętszej Maryi Pannie, którą nagrała wspólnie z Rafałem Sulimą (organy).

Jacek Szymański, to znany łomżyńskim melomanom tenor, który w roku 2020 obchodził Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Brał udział w licznych tournee zagranicznych z polskimi filharmoniami i operami, m.in.: Austria, Belgia, Dania, Holandia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Kanada. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża”.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe