BCO przeprowadza darmowe badania cytologiczne [VIDEO]

  • 20.01.2021, 14:36 (aktualizacja 20.01.2021, 14:38)
  • Red
BCO przeprowadza darmowe badania cytologiczne [VIDEO]
W Białostockim Centrum Onkologii rozpoczęła się akcja „Wsłuchaj się w głos swojego ciała", która związana jest z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Inicjatywa ma na celu uświadomienie kobietom jak ważne są cykliczne badania cytologiczne, dzięki którym we wczesnej fazie można wykryć raka szyjki macicy.

Kluczowe w kwestii wczesnego wykrycia choroby są regularne badania.  Jednakże wiele kobiet profilaktykę zdrowotną odkłada w czasie bądź co gorsza w ogóle nie podejmuje takich działań.

Badanie cytologiczne powinno wykonywane być każdej współżyjącej kobiety raz w roku przez pierwsze 4 lata, a następnie nie rzadziej niż co 3 lata. U kobiet powyżej 25 roku życia zaleca się regularne badanie co 2-3 lata. Natomiast u kobiet z czynnikami wysokiego ryzyka wystąpienia raka szyjki macicy np. w przypadku obniżonej odporności immunologicznej, badania należy powtarzać częściej. 

W 2021 roku Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy obchodzony jest w dniach 18-22 stycznia. W ramach akcji „Wsłuchaj się w głos swojego ciała", Białostockie Centrum Onkologii w ciągu trzech tygodni przepada łącznie ponad 300 kobiet.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe