Kronika Województwa Podlaskiego 653 [VIDEO]

  • 22.01.2021, 16:21 (aktualizacja 22.01.2021, 16:23)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 653 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Podlaska Marka już po raz 17. Rozpoczął się nabór

Rozpoczął się nabór do 17. edycji Podlaskiej Marki. Uczestników oraz wszystkie podmioty gospodarcze czy produkty zgłaszać można do 31 stycznia. Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach. Podobnie jak w pozostałych edycjach, oprócz zwycięzców wskazanych przez kapitułę, najlepszą podlaską markę wybiorą również konsumenci. Jak podkreśliły władze województwa, ubiegłoroczny konkurs okazał się sporym sukcesem. Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie województwa. W ciągu całego przebiegu konkursu rywalizowało w nim 1150 produktów, które przyczyniły się do promocji regionu w kraju i poza granicami Polski. Do tej pory konsumenci oddali ponad 180 tys. głosów. Swoich kandydatów zgłaszać można na stronie www.PodlaskaMarka.pl.

 Zdrowie- Badania cytologiczne w BCO

W Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W ramach akcji „Wsłuchaj się w głos swojego ciała" placówka przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne, które umożliwiają wykrycie  wczesnych postaci raka szyjki macicy, a także stanu przednowotworowego. Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w tym roku obchodzony jest w dniach 18-22 stycznia. W ciągu trzech tygodni Białostockie Centrum Onkologii przebada łącznie ponad 300 kobiet. W województwie podlaskim na tę chorobę zapada nieco ponad 100 kobiet rocznie. W skali kraju ta liczba oscyluje w granicach 3 tys. z czego ponad połowa umiera, gdyż w większości są to nowotwory inwazyjne. Sam nowotwór rozwijać się może aż 10 lat.

Komunikacja- Zmiany w PKS Nova

Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova wprowadziła zmiany i nowy rozkład jazdy. Spółka przywróciła m.in. połączenia Łomża-Jedwabne-Radziłów, a także Białowieża-Bielsk Podlaski-Ciechanowiec-Ostrów Mazowiecka-Warszawa. Natomiast zawieszone zostały kursy m.in. Kruszyniany – Szaciły, Tykocin – Białystok o godz. 13.05 czy Łomża-Nadbory-Radziłów godz. 15:40.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe