Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 167 - [VIDEO]

  • 23.01.2021, 10:06 (aktualizacja 23.01.2021, 10:08)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 167 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Prawie 30 milionów złotych na inwestycje drogowe w powiecie wołomińskim w 2021 roku

12,5 miliona złotych na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 635 do węzła “Wołomin” na trasie S-8 czy blisko 11 na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 634 relacji Warszawa-Zielonka-Wołomin- Tłuszcz - Wólka Kozłowska. To jedne z największych inwestycji drogowych zaplanowanych przez samorząd województwa na terenie powiatu wołomińskiego. 


Około 8. tysięcy medyków na Mazowszu już zaszczepionych

W marszałkowskich szpitalach trwa szczepienie personelu medycznego. Do tej pory zaszczepiono już ponad 7830 osób. Od 15 stycznia ruszyła rejestracja szczepień dla mieszkańców Mazowsza. W województwie mazowieckim szczepienia będą prowadzone w 823 punktach, z tego 7 – to jednostki Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Subregion ciechanowski otrzyma fundusze na dalszy rozwój

Ponad 108 milionów złotych z budżetu województwa mazowieckiego trafi w 2021 roku do subregionu ciechanowskiego. Środki popłyną na rozbudowę i modernizację dróg wojewódzkich, inwestycje w szpitalu wojewódzkim oraz instytucjach kultury. 

 

 

Centrum Aktywności dla młodych mieszkańców gminy Skaryszew już działa

Zarówno wnętrze budynku, jak również teren wokół zmienił się nie do poznania. A mowa o Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie. Dzięki pozyskanym środkom  zewnętrznym udało się stworzyć kompleks kulturalno-rekreacyjno-sportowy na najwyższym poziomie. 

 

Spiżarnia Królowej Bony  

Pesto jabłkowe Ognista Włoszka, Niespodzianka Zygmunta Augusta czy Polewka Prasłowian. To przykłady rajskich przepisów ziemi grójeckiej opracowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, które znaleźć można w wyjątkowej broszurze “Spiżarnia królowej Bony”. Folder stanowi finalny “produkt” projektu „Jabłko na Widelcu – dziedzictwo Największego Sadu Europy na Mazowszu”, którego celem była promocja dań i przetworów na bazie lokalnego dziedzictwa, czyli jabłka.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe